comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com

Календар новин  

Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
   

Рекомендуємо  

prezident
vr
uryad
rada
kyevrada
rda
Володарська районна рада
regcenter
   

Форма входу  

   
   

Статистика  

Сьогодні 18

Вчора 27

За тиждень 63

За місяць 321

Всього 20818

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

   
Погода

Календарні свята та події. Спілкуємося українською

   

Обласні програми в селищі Володарка

Про зустріч о восьмій ранку домовляємося із Володарським селищним головою Юрієм Слободським напередодні. Тема нашої короткої розмови –  обласні програми у селищі Володарка.

  • - Юрію Васильовичу, які обласні програми реалізуються нині в селищі?

  У цьому році в селищі Володарка реалізуються дві обласні програми. Ці програми фінансуються з обласного бюджету із співфінансуванням з місцевого бюджету селищної ради.

  За одною з програм виконуються роботи із заміни ламп вуличного освітлення на світлодіодні, які економніші та дають краще освітлення. Всі роботи із встановлення нових ламп плануємо завершити до кінця жовтня.

  За іншою програмою ремонтуємо дороги в селищі. Нове асфальтне покриття поклали по  частині вулиці Дружби. Виконували роботи працівники ПП «Велфарм» (директор Володимир Михайлович Ткач). Це підприємство перемогло на тендері. На оснащенні підприємства сучасна потужна техніка, тому роботи на вулиці Дружби були виконані дуже швидко. Наскільки мені відомо, це підприємство продовжує працювати і на інших об’єктах Володарського району.

  До речі, обласних програм багато, і в обласному бюджеті є кошти на їх фінансування, але проблема в тому, щоб ці кошти дійшли до нашого району. Вирішення цих та подібних питань на обласному рівні відбувається не так оперативно, як хотілося б, ще й тому, що в Київській обласній раді немає депутата від Володарського району. Тому я особливо вдячний депутатам Київської обласної ради Миколі Анатолійовичу Стариченку та Віктору Вікторовичу Світовенку, які небайдужі до проблем нашого району та селища і допомагають у проходженні програм через обласну раду та у виділенні коштів на їх фінансування. Дякую також за допомогу, сприяння та співпрацю голові Володарської районної ради Володимиру Михайловичу Кузьменку. Нагальні проблеми селища ми вирішуємо разом і на місцевому, і на обласному рівнях. Також висловлюю вдячність за допомогу інженеру  технічного нагляду Департаменту капітального будівництва КОДА  Ігорю Олександровичу Білоцерківському.

  Звичайно, дуже хотілося б ще цього року зробити в селищі більше за рахунок обласних програм, але вийшло так, що було профінансовано лише два об’єкти. І добре, що із основними роботами впоралися за хорошої погоди.

  • - То в цьому році ще є перспектива на виконання інших робіт за обласними програмами?

  Ще сподіваємося, що в цьому році нам виділять кошти на продовження розчищення русла річки Рось. Ми є у цій програмі, а от фінансування на цей рік поки що немає. І знову ж таки, кошти є, але їх спрямування в райони дуже залежить від узгодженості дій  обласної ради і облдержадміністрації. Тому решта проектів переносяться на наступний рік. Це ще додаткові витрати, зокрема, на коригування проектної документації. Склався такий підхід, що для включення об’єкта в обласну програму потрібно виготовити проектну документацію за рахунок коштів місцевих бюджетів. Буває, що проект виготовлений, кошти на виготовлення проекту витрачені, а фінансування з обласного бюджету (заради чого й виготовлявся проект) – не виділяється. У підсумку, кошти на виготовлення проекту витрачені даремно, а наступного року потрібно виготовляти новий проект і знову витрачати на це кошти. Так вийшло у нас цього року із проектно-кошторисною документацією на роботи з ремонту дороги по вулиці Коцюбинського. Тому потрібно змінювати підходи, потрібні конкретні плани робіт, і, що важливо, щоб ці плани виконувалися, бо за дотаційності району обласні програми для нас є дуже вагомою підтримкою.

  Не знаю, як будуть на практиці виділятися кошти районам з обласного бюджету в наступному році. За тими принципами розподілу коштів між районами, що пропонуються на наступний рік, наш район отримає зовсім небагато на реалізацію програм.

  • - Хотілося б закінчити в оптимістичній тональності. Які відгуки володарчан на результати реалізації в селищі обласних програм: нове освітлення, дорожне покриття?

  Думаю, відповідь на це питання зрозуміла і без слів. Хоча після ремонту доріг постає «проблема хорошої дороги»: громадяни скаржаться на перевищення швидкості деякими нерозсудливими горе-водіями. До яких трагічних наслідків це може призвести, ми бачимо з новин. Тому, як не парадоксально, після оновлення дороги доводиться встановлювати знаки обмеження швидкості. А щоб закінчити на оптимістичній ноті, висловлю думку, що чим більше у нас буде хороших доріг, тим швидше ми навчимося ними цивілізовано користуватися.

Інтерв’ю провів Валерій Миколаєнко.

You have no rights to post comments

   
   

вулиця Кооперативна, 9,

смт Володарка,

Київська область, 09301

тел. (04569) 5-13-64 , 5-13-67

   
© Володарська селищна рада