comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com

Рекомендуємо  

prezident
vr
uryad
rada
kyevrada
rda
Володарська районна рада
regcenter
   

Форма входу  

   
   

Статистика  

Сьогодні 0

Вчора 20

За тиждень 124

За місяць 492

Всього 22190

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

   
Погода

Календарні свята та події. Спілкуємося українською

   

      Мешканці вулиці Кооперативна, що у селищі Володарка, благають про допомогу.
Зійшов сніг, разом з ним зійшов і асфальт. Дорога на вулиці Кооперативна селища Володарка схожа на сито. Ями, вибоїни, калюжі — головний біль як для водіїв, так і для пішоходів.

    На капітальний ремонт дороги мешканці вулиці Кооперативна чекають уже багато років. З 2013 року б'ють на сполох, просять допомоги в провладних кабінетах. Та все безрезультатно. Щоразу закінчується все ямковим ремонтом. І так з року в рік.
Шляховики зауважують, що їм бракує фінансування, та й дороги не витримують великовагових машин, які щодня інтенсивно рухаються по вулиці Кооперативна, що призводить не лише до руйнування дороги, а й житлових будинків. Який вихід? Що робити? Як боротися з цим? Люди просто в розпачі.
         «Сьогодні ситуація на нашій вулиці просто жахлива. Вулиця Кооперативна потопає в багнюці. Ми всією вулицею зверталися з листами до Володарської селищної ради, Володарської райдержадміністрації з проханням допомогти вирішити питання з ремонтом дороги. З Києва приходять одні й ті ж відповіді: коштів немає. Та за чотири роки, я думаю, можна було б зробити цю ділянку дороги. Чому не перекрити та не зробити об’їзд, поки тривали б ремонті роботи? Тротуару немає, дороги немає. Кудою йти? 23 листопада минулого року тут трохи не збили дитину. Фура, не дивлячись на знак «Зупинка заборонена», на пряму їхала. Дякувати Богові, усе обійшлося. Дитина лише злякалася. Це зараз накидали щебінь на узбіччя, а так тут було болото по кісточки.
Від великих вантажівок наші будинки тріщать. Паркани та стіни будинків постійно в болоті. Ніхто на нас не звертає уваги. Скільки ми не зверталися, відповідь одна: немає коштів», — говорить жителька вулиці Кооперативна Тетяна Максименко.
     Як вийти з цієї ситуація та як допомогти мешканцям вулиці Кооперативна сьогодні мудрує й Володарська селищна рада. Адже ця дорога державного значення, тому Володарська селищна рада неодноразово зверталася до служби автомобільних доріг у Київській області з проханням здійснити капітальний ремонт цієї автодороги. Крім того, Володарською селищною радою піднімалося питання й щодо ремонту двох мостів через річку Рось.  Про те, які шляхи вирішення вбачає Володарська селищна рада, ми запитали у селищного голови Юрія Слободського.

Юрій Васильович детально прокоментував цю ситуацію.

    «Дійсно, дорога на вулиці Кооперативна є проблемою для селища. Через Володарку проходить дві автомобільні дороги державного значення Р-17(Біла Церква – Тетіїв – Липовець – Гуменне) та Р-18( Житомир — Попільня— Сквира — Володарка — Ставище). Дорога Р-17знаходиться в комунальній власності і утримується за кошти селищного бюджету. Р-18, до складу якої входять дороги по вулиці Кооперативній та Зарічній, не стоїть на балансі Володарської селищної ради. Дорога перебуває на балансі служби автомобільних доріг у Київській області і обслуговує її Таращанська ДЕД. Складовою Р-18 є ще дорога по вулиці Коцюбинського, яка є комунальною власністю.

     Володарська селищна рада неодноразово зверталася у службу автомобільних доріг у Київській області про передачу всієї проїзної частини автомобільних доріг Р-17 та Р-18 у межах селища Володарка у державну власність. Було прийняте розпорядження Кабінету Міністрів України № 618-р від 25.08.2004 р. «Про передачу ділянки автомобільної дороги з власності територіальної громади смт Володарка у державну власність».

      Однак на сьогодні це рішення не виконане повною мірою. Ділянки дороги, які проходять через мости та по вулицях Зарічній, Коцюбинського, пров. Лютневому, вул. Миру, до цього часу перебувають на балансі селищної ради.
Ділянками цих доріг разом з двома мостами через річку Рось у межах смт Володарка відбувається інтенсивний рух великовантажних автомобілів. Дорога та мости не розраховані на таке навантаження. По цій причині відбувається руйнування цих об'єктів.

      До нас неодноразово зверталися жителі Кооперативної із скаргами щодо капітального ремонту дороги, адже від руху великовагових автомобілів руйнується не тільки дорога , а й потерпають житлові будинки. Цим створюється соціальна напруга в нашому селищі.
      У серпні 2017 року ми з повторним листом зверталися до служби автомобільних доріг у Київській області з питань проведення капітального ремонту автомобільної дороги Р-18 (Житомир — Попільня — Сквира — Володарка — Ставище) в межах селища довжиною 2 км 140 м.Детально вказавши, що біля ділянки дороги, що проходить через селище, розташовані соціальні об'єкти, а саме: дитячий садок, школа, будинок культури, а також житловий сектор. Також зазначали, що по вказаній ділянці дороги інтенсивно рухається великовантажний автотранспорт. Унаслідок цього, по зазначеній ділянці автодороги значно знижується безпека учасників дорожнього руху, руйнуються будинки жителів селища, так як ділянка автомобільної дороги перебуває в непридатному для експлуатації стані то потребує капітального ремонту. В минулому і вже у новому році разом з головою Володарської районної ради Володимиром Михайловичем Кузьменком ми зустрічалися керівництвом служби автомобільних доріг у Київській області з цього приводу. Про нашу проблему знає й голова облдержадміністрації Олександр Любомирович Горган, в якого ми побували на прийомі.
      Звичайно, вирішення цієї проблеми зніме соціальну напругу серед жителів селища. Але поки що це питання залишається на сьогодні відкритим. Володарська селищна рада не має фінансової можливості щодо проведення капітального ремонту цієї дороги та й згідно із законодавством ми не маємо права її ремонтувати. Дороги, які перебувають у державній власності, а також автомобільні зупинки на цих дорогах мають ремонтуватися за державні кошти. Минулого року за кошти селищної ради вздовж всієї вулиці Кооперативна, з однієї сторони, було капітально відремонтовано тротуар. На невеликій ділянці узбіччя дороги, про яку веде мову Максименко Т.,тротуар відсутній по причині значного завуження вулиці.
     По мостах ситуація теж не найкраща. На замовлення Володарської селищної ради ПП «Науково-виробнича фірма «Мостпроект» провела спеціальне обстеження двох мостів через р. Рось. Згідно з результатами обстежень було зроблено висновок про те, що мости потребують ремонту. У бюджеті селища коштів на проведення ремонтних робіт немає.Якщо робити капітальний ремонт нашого великого моста, то це обійдеться близько 10 мільйонів гривень та плюс кошти на виготовлення документації. У загальній сумі це буде більше, ніж річний бюджет селищної ради. Без допомоги з обласного бюджету вирішити цю проблему буде важко. Але я розумію, що ремонт мостів, який не проводився жодного разу після введення їх в експлуатацію, а це більше 50 років, потрібно починати робити сьогодні, щоб взавтра вже не було пізно.
      Надія, що ці дороги разом з мостами заберуть у державну власність, відпадає. Нам висловили таку думку, що рано чи пізно всі дороги передадуть у комунальну власність, якщо будуть створені громади. Як тоді будуть ремонтуватися дороги? Усе буде залежити від фінансування.
      Одним із способів недопущення подальшого руйнування мостів, дорожнього покриття, будинків та попередження аварійності є заборона руху великовантажного транспорту через селище з одночасним затвердженням схеми об'їзду смт Володарка. Такою об’їзною дорогою для смт Володарка, на мою думку, могла б бути існуюча автомобільна дорога О-100609 Володарка — Ратуш — Рачки —Завадівка, протяжністю 9 км.,яка є дорогою загального користування місцевого значення.
      Щодо обмеження руху великовагового транспорту, що рухається вуличною мережею смт Володарка, то ці автомобільні дороги державного значення Р-17 Біла Церква — Тетіїв — Липовець — Гуменне та Р-18 Житомир — Попільня — Сквира — Володарка — Ставище входять до складу доріг загального користування і згідно із Законом України «Про автомобільні дороги» є складовою Єдиної транспортної системи України та задовольняють потреби суспільства в автомобільних пасажирських і вантажних перевезеннях.У відповідності до вимог Закону України «Про дорожній рух» питання контролю у сфері безпеки дорожнього руху та нагляду за ним, заборони (обмеження) руху автомобільного транспорту на автомобільних дорогах загального користування відносяться до компетенції уповноважених органів безпеки дорожнього руху Національної поліції та потребують відповідного узгодження. При цьому, згідно з вимогами Постанови КМУ від 17.09.2014 р. № 490 рух транспортних засобів загальною вагою до 40 т автодорогами державного значення здійснюється без спеціальних узгоджень, а згідно з вимогами Постанови КМУ від 21.10.2015 р. № 869 рух транспортних засобів загальною вагою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення забороняється.
      Тобто здійснити об'їзд великоваговим транспортом запропонованим вами маршрутом, а саме автомобільною дорогою місцевого значення О-100609 Завадівка — Лобачів не вбачається можливим. Такою була відповідь на наше звернення службою автомобільних доріг у Київській області.
     Побудувати нову об’їзну дорогу найближчим часом нереально.
     Проблема руйнування доріг, мостів та будинків вздовж доріг є актуальною не тільки для нашого селища, це проблема існує для всієї України. На моє переконання, вирішити цю проблему допомогло б встановлення мобільних вагів, починаючи на дорогах державного значення. І що дуже важливо, потрібно все зробити для того, щоб вони працювали, щоб вони не були бутафорією, не допустити шахрайських схем проїзду.
     Сьогодні в соціальних мережах іде жваве обговорення стану доріг селище.Хочу сказати, що всі дороги, які перебувають на балансі селищної ради знаходяться в задовільному стані.
     В бюджеті селища на 2018 рік передбачені кошти на проведення як поточного так і капітального ремонту доріг. Плануємо провести капітальний ремонт частини тротурів по вулиці Миру. Звичайно коштів недостатньо, тому ми будемо проводити ремонти тих доріг, які цього потребують впершу чергу. Як тільки дозволить погода ми приступимо до виконання цих робіт.
Будемо знаходити шляхи вирішення ремонту дороги по вулиці Кооперативній на обласному рівні,
— сказав селищний голова Юрій Слободський.
    Як не прикро, але й цього разу на вулицю Кооперативна чекає ямковий ремонт, про це повідомив під час телефонної розмови начальник філії Таращанської ДЕД Олександр Хоменко. Як тільки стане на погоді, шляховики візьмуться за «латання» доріг державного значення. Та такими дорогами до Європи ми, дійсно, не доїдемо ніколи...
Алла Кириченко.

You have no rights to post comments

   
   

вулиця Кооперативна, 9,

смт Володарка,

Київська область, 09301

тел. (04569) 5-13-64 , 5-13-67

   
© Володарська селищна рада