Календар новин  

Серпень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
   

Рекомендуємо  

prezident
vr
uryad
rada
kyevrada
rda
Володарська районна рада
regcenter
regcenter
   

Форма входу  

   
   
Погода

Календарні свята та події. Спілкуємося українською

   

    На зборах представників громадян смт Володарка, які відбулись 25.07.2019 року розглянуто Повідомлення про планову діяльність ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» Код ЄДРПОУ 33512635, місце провадження планової діяльності - Тарасівське родовище розташоване в Київській області Володарського району між селами Щербаки, Фастівка Тарасівка та Михайлівка. (реєстраційний номер справи в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля - 20197174106) та надано зауваження та пропозиції щодо внесення до звіту з оцінки впливу на довкілля.

  Також прийнято рішення про утворення ініціативної групи по збору підписів жителів селища щодо заперечення планової діяльності ТОВ "Рутил-Ільменітова-Компанія" на території Володарського району.

                            

Міністерство екології та природних ресурсів України

Код ЄДРПОУ 37552996

03035, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, м. Київ

Тел.: (044) 206-31-00; (044) 206-31-64

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Володарська селищна рада Київської області

Адреса: вул .Кооперативна, 9, смт Володарка, Київська

обл., 09301, тел. 0456951364

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ЗАУВАЖЕННЯ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

 

Керуючись ст.13 Конституції України, Законом України “Про оцінку впливу на довкілля” розглянувши Повідомлення про планову діяльність ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» Код ЄДРПОУ 33512635, місце провадження планової діяльності - Тарасівське родовище розташоване в Київській області Володарського району між селами Щербаки, Фастівка Тарасівка та Михайлівка. (реєстраційний номер справи в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля - 20197174106) надаємо зауваження та пропозиції щодо внесення до звіту з оцінки впливу на довкілля.

Оскільки територія смт Володарка знаходиться у безпосередній близькості до місця проведення планової діяльності з видобування циркон-рутил-ільменітових руд ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія», вважаємо за необхідне аби в Звіті з оцінки впливу на довкілля були проведені наступні дослідження та наведена інформація:

 1. Належність місця видобування корисних копалин до складу екомережі та природно-заповідного фонду.
 2. Дослідити місце видобування корисних копалин на нявність видів флори та фауни, занесених до Червоної Книги України та регіонального переліку рідкісних видів Київської області. Провести дослідження щодо наявності популяцій видів рослинного та тваринного світу в різні пори року.
 3. Дослідити місце видобування корисних копалин на наявність видів флори та фауни, що охороняються відповідно до Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська Конвенція) та інших міжнародних угод ратифікованих Україною.
 4. Визначити виснаження природних ресурсів (в т. ч. невідновних), пригнічення або повне знищення ґрунтового покриву, порушення природного залягання земель, порушення гідрогеологічного режиму підземних і поверхневих вод, втрати лісових масивів, забруднення атмосфери.
 5. Визначити ступінь, форми та межі наступних перетворень:

5.1. еколого-ресурсні: порушення цілісності надр, вилучення корисних копалин, відпрацювання гірничого відводу, вилучення вмісних і розкривних порід, переміщенні ґрунтів, порушення гідрологічного і гідрогеологічного режимів, пригніченні підземних вод, спровокованим розробкою родовища, утворення депресійних лійок;

5.2. екологогеохімічні: запилення і загазування навколишнього середовища в результаті ведення робіт, виймально-навантажувальних операцій, транспортування викопної сировини, відвалоутворення, формування хвосто- і шлакосховищ, переробки корисних копалин, захоронення відходів виробництва, скидання дренажних і стічних вод у водні басейни р. Рось, використання водозабору для побутових і технічних потреб підприємств (скидання промислових стоків переробних виробництв, проммайданчиків тощо);

5.3. якісного складу поверхневих і підземних вод, атмосфери, ґрунтів і ґрунтів зони аерації, погіршенні якості ґрунтів, скорочення продуктивних площ, зміні біологічного режиму;

5.4. токсичність відходів – сірчаного ангідриту, що у контакті з водою утворює відповідно сірчану кислоту і залізний купорос.

 1. Сформувати зони еколого-геохімічних аномалій.
 2. Визначити та вказати санітарно захисну зону. Санітарно-захисна зона — територія навколо потенційно небезпечного підприємства, в межах якої заборонено проживання населення та ведення господарської діяльності, розміри якої встановлюються проектною документацією відповідно до державних нормативних документів.
 3. З урахуванням того, що на території планової діяльності розміщені уранові родовища, зокрема, жильна уранова мінералізація, дослідити місце видобування корисних копалин на наявність уранових руд. Визначити всі вищевказані фактори з урахуванням наявності уранових руд, їх радіоактивності та впливу на довкілля.
 4. На виконання п. “є” ч. 1 ст. 17 Закону України “Про відходи” передбачити організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації відходів, а також шляхи забезпечення за рахунок ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» Код ЄДРПОУ 33512635, видалення тих відходів, що не підлягають утилізації.
 5. На виконання вимог ст. 66 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, абз. 6 ч. 1 ст. 10 ЗУ “Про охорону атмосферного повітря”, ст. 25 Закону України “Гірничий закон України” передбачити:

10.1. заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природничого характеру;

10.2. заходи для ліквідації причин, наслідків забруднення атмосферного повітря;

10.3. заходи з організації та проведення аварійно-рятувальних робіт.

 1. Деталізувати вплив планової діяльності на водне середовище, зокрема, водовідведення шахтних вод, вказати місце скиду, висвітлити інформацію щодо граничнодопустимих концентраціях та порівняти їх з фондом водного об’єкту куди здійснюється скид.

         Відповідь надіслати у строки, встановлені чинним законодавством на поштову адресу:

вул. Кооперативна, 9, смт Володарка, Київська обл., 09301,

та електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

            Голова                                                               Ю.В.Слободський

           Секретар                                                             Т.О.Остапчук

You have no rights to post comments

   
   

вулиця Кооперативна, 9,

смт Володарка,

Київська область, 09301

тел. (04569) 5-13-64 , 5-13-67

   
© Володарська селищна рада