ФотоХарченко 5     Днями, відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальницею Ставищенської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Наталею Харченко на тему: «Актуальні питання декларування доходів громадян».

     Надаємо відповіді на найбільш актуальні:

    Питання: Чи сплачує підприємство податок з доходів фізичних осіб у разі укладання договору купівлі – продажу нерухомого або рухомого майна з ФО?

    Відповідь: У разі укладання юридичною особою з фізичною особою договору купівлі-продажу нерухомого або рухомого майна, юридична особа, як податковий агент, зобов’язана здійснити нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб з доходів, отриманих фізичною особою від продажу (обміну) такого майна.

    Питання: Чи оподатковується ПДФО дохід у вигляді спадщини, отриманий платником податку від фізичної особи – резидента та від членів сім´ї першого ступеня споріднення?

    Відповідь: За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщин (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

    Фізичні особи - резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи - резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини (подарунку).

Ставищенська  ДПІ

ГУ ДПС у Київській області

You have no rights to post comments

   

e-mail: volodarka.gromada@gmail.com

Hosting Ukraine

   

площа Миру, 4,

смт Володарка, Білоцерківський район

Київська область, 09301

тел. (04569) 5-21-24, 5-06-65

   
© Володарська селищна територіальна громада